25. 08. 2014

3 tipy jak se stát za 5 minut bohatým webdesignérem

Hele na rovinu. Fakt se všude musí makat. Někdy to tak nevypadá. Každou chvilku se někde dočtete o úspěchu nějakého mladíka, který se stal milionářem přes noc. To dokáže naštvat co? :)) Jenže málokdy se dočtete, kolik neúspěchů předcházelo. Co musel dotyčný obětovat, aby úspěchu dosáhl.
 

"Úspěch přes noc trvá asi 10 let"

Ani Jobs, ani Gates, ani Zuckerberg se nestali miliardáři přes noc. Pravda, Markovi to moc dlouho netrvalo. Ale rozhodně za jeho úspěchem nestojí jen nápad a jedna noc u počítače. A krom toho, na rozvoji Facebooku musel dost zamakat, aby vypadal a fungoval, jako dnes. Tady se můžete podívat, jak vypadal Facebook před 10 lety ». Zkrátka, vždycky je ta cesta delší, než se zdá. Takže žádné výmluvy. Překážek je míň a míň, možností víc a víc. Chce to "jen" odvahu, talent, silnou vnitřní motivaci, chuť se učit a počítat s tím, že nic není ze dne na den.

 

Za 4 roky budete milionáři. Berete to?

Možná jste slyšeli o Jordanu Maronovi, kterému je 22 let a díky Minecraftu a YouTube si vydělal přes 170 milionů korun. Žádný byznys plán, žádný cíl vydělat miliony. Jen chuť dělat co ho baví a pobavit ostatní. Já o něm četl na FIRSTCLASS ». Jeho cesta trvala 4 roky. To už není tak moc že? Tak si položte otázku:

Jsem ochoten/ochotna se 4 roky něčemu intenzivně věnovat, když mi to po 4 letech přinese balík peněz?

Spousta lidí by na to asi kývla. Málokdo by ale své plány uskutečnil. Většinou to lidi buď vzdají po prvních nezdarech, nebo vůbec nezačnou. A často se vrhají do něčeho, co je nebaví. To se pak rychle ztrácí motivace a s ní i vytrvalost. Pokud jsou motivací peníze, většinou vám nadšení dlouho nevydrží. Potvrdila to i řada výzkumů. Když něco děláme proto, že to sami chceme, vydržíme to dělat déle a kvalitněji, než když to děláme kvůli penězům.

 

Co mi z toho vyplývá

  1. Dělat to, co mě baví, a proto, že mě to baví
  2. Jsou-li peníze hlavním cílem, nejspíš neuspěju
  3. Nic se nestane přes noc a bez většího úsilí

  

Ani já nenabízím kouzelnou fazoli

Ani díky mým kurzům » nebo e-knize » se přes noc nestanete úspěšnými a bohatými. Já vám jen pomohu urychlit proces učení a ukážu věci, které vás posunou dál. Jak moc se posunete a jak dobří budete, to nakonec stejně závisí na vás. Ostatně:

"Nejlepší a možná jediný způsob, jak se něco naučit, je dělat to!"

A to pak platí stará dobrá pravda: "Jaký si to uděláš, takový to máš..." ;)

 

blog comments powered by Disqus